למה בעצם צריכים מיטה יהודית?

מיטה יהודית

זה לא משנה היכן על פני הסקאלה אתם ממוקמים מבחינת השמירה על המסורת והקפדה על קיום מצוות, בתור יהודים מאמינים אתם נדרשים באופן טבעי למדי של קיום מצוות וחוקים שונים. יש את אלו המקפידים על שמירה על הלכות הכשרות השונות, אחרים מקיימים את מצוות שמירת השבת, ויש את אלו המקפידים להתפלל ולקיים מצוות נוספות כמו הנחת תפילין. כמו כן, זוגות שחיים יחדיו בוחרים הרבה פעמים לקיים גם את הלכות האישות השונות, כמו שמירת נגיעה ושמירת נידה בימים האסורים, ומתוך כך הומצא הפתרון המאפשר הפרדה בשינה בזמנים הללו, המיטה היהודית. אם גם אתם שומרי מצוות ברמה כזו או אחרת, ומתעניינים בהלכות הללו, אנו רוצים להסביר בדיוק מהי מיטה יהודית, ונתחיל דווקא עם טיפ חשוב ומנצח בבחירת המיטה הבאה שלכם.

איך לבחור מיטה יהודית איכותית?ֿ

אז האמת היא שלמצוא מיטה יהודית כשרה על פי ההלכה, זה לא עניין מורכב מדי כמו שרבים נוהגים לחשוב. מנגד, למצוא מיטה יהודית כשרה שהיא גם נוחה ואיכותית ותאפשר לכם שינה טובה ושמירה על בריאות הגוף והנפש, זו כבר משימה מורכבת לא פעם. לפני שנסביר בדיוק מהי מיטה יהודית ואיזה דברים צריך לבדוק, אנו ממליצים בחום לרכוש מיטה מהסוג הזה רק ממשווקים מקצועיים שידעו להציע לכם איכות שינה מעולה. המיטות היהודיות של גטה הן פתרון לשינה איכותיות על פי חוקי ההלכה, ותוכלו להיכנס לאתר ולבחור מיטה יהודית שגם מאפשרת מערכת שינה נוחה עם תמיכה אורטופדית ראויה. כעת, בואו ננסה להבין בדיוק מה המשמעות של מיטה יהודית.

מהי מיטה יהודית?ֿ

חשוב לשים לב כי ההלכה לא קובעת הגדרה מדויקת למיטה יהודית ואיך צריכה להיראות, אך היא כן מדגירה בדיוק מה מותר ומה אוסר בימי הנידה. על פי ההלכה, בימים הללו בני הזוג כמובן מנועים מלגעת אחד בשנייה, אך מעבר לכך, הם גם מנועים מלישון יחד באותה המיטה. יותר מזה, על פי ההלכה בני הזוג לא יכולים לחלוק מיטה משותפת גם אם הם לבושים לחלוטין, מתכסים בסמיכות נפרדות ושומרים על מרחק אחד מהשנייה, ואפילו אם מדובר על מיטה אחת הכוללת שני מזרונים נפרדים. אם כך, ההלכה מחדדת שמיטה יהודית ראויה היא כזו המתפצלת לשניים וניתן להרחיק את שני החלקים בצורה ברורה אחד מהשני. כמובן שיש את אלו הבוחרים בפתרון של שינת הבעל על ספה או בחדר אחר בימים הללו, אבל ברור שזהו לא פתרון נוח ועל כן האפשרות של מיטה יהודית איכותית הופכת לאפשרות הטובה ביותר.

האם מיטה יהודית מתאימה לשומרי מצוות בלבד?

אין ספק שמיטה יהודית היא פתרון מעולה עבור אלו המקפידים על הלכות הנידה, אך למען האמת יש לה שימושים נוספים. למשל, כאשר מדובר על בני זוג שאחד מהם סובל משינה קלה ומתעורר בקלות מכל תזוזה או מגע מקרי, מיטה כזו יכולה להיות נפלאה, שכן ניתן להפריד את הצדדים מטעמי נוחות מתי שרק רוצים, וכמובן לקרב בחזרה כשרוצים להתכרבל ולהתחבק.

אל תשכחו לבחור מיטה איכותית

זכרו תמיד כי בחירה של מיטה יהודית לא צריכה לקחת בחשבון רק את שאלת ההלכה והכללים, אלא חייבת להתחשב גם בשאלות של נוחות, תמיכה אורטופדית ואיכות שינה. זכרו כי מותגים מובילים כמו גטה המשווקים דגמים של מיטות יהודיות יודעים להציע גם מיטות נוחות ואיכותיות, ולטווח הרחוק בהחלט מומלץ להשקיע במיטה כזו ולא בדגם זול ופשוט.

נגישות