אופטימיזציה: מה זה אומר?

יש לכם אתר אינטרנט? אנחנו בטוחים שיצא לכם לשמוע את המושג אופטימיזציה. במאמר הבא נסביר מה זה אופטימיזציה, איך עושים אופטימיזציה ולמה כדאי לכם לשכור את שירותיו של מקדם אתרים מקצועי על מנת לעשות את זה.

מה זה אופטימיזציה?

אופטימיזציה היא סט מגוון של פעולות שמבצעים על מנת לוודא שאתר האינטרנט מתפקד כמו שצריך ומותאם בצורה מקסימלית לצרכי הגולשים. במהלך בדיקות האופטימיזציה בודקים כיצד אתר האינטרנט בנוי, האם יש בו בעיות מסוימות שיכולות לפגוע בפעילות התקינה שלו ועוד. בסופו של דבר, המטרה המרכזית של האופטימיזציה היא להבטיח שהגולשים שלכם לא יחוו אכזבה כל שהיא כשהם נכנסים אליכם לאתר, בין אם מדובר בתוכן לא איכותי או דפים שנטענים באיטיות. לדוגמה, אם יש לכם אתר שבאמצעותו אתם מוכרים מוצר כזה או אחר ורכיב כל שהוא לא מתפקד במהלך תהליך הרכישה, יתבצעו בפועל פחות רכישות. זה אומר למעשה שההכנסות של האתר הזה יהיו נמוכות יותר ואתם תחוו הפסדים. מעבר לעובדה שבמהלך האופטימיזציה בודקים את תקינות אתר האינטרנט, במהלך האופטימיזציה מבצעים עוד פעולות שונות לטובת שדרוג של האתר על מנת לתרום לקידום שלו בגוגל, אך על זה דבר מיד. מדוע יש צורך לעשות אופטימיזציה לאתר? על זה נענה מיד.

איך אופטימיזציה תורמת לקידום האורגני?

אופטימיזציה לטובת קידום אתרים מתמקדת בצד הטכני של האתר. במהלך האופטימיזציה נתמקד יותר במהירות הטעינה של האתר, לרבות הדפים הפנימיים שלו. בנוסף, בודקים את ההתאמה של האתר למובייל, שכן 70% מהגלישה מתבצעת שם. בנוסף, במהלך התהליך בודקים שהתוכן באתר הוא איכותי ולא פחות חשוב מזה, רלוונטי עבור קהל היעד של האתר. בודקים את השימוש בתגיות, את התיאור של אתר האינטרנט וכן פרמטרים נוספים.

בתוך כך, ככל שהאתר שלכם יענה בהצלחה על הפרמטרים השונים שציינו כאן, כך הוא יקבל ציון טוב יותר מאתר גוגל. מה זה אומר בפועל? שגוגל יזהה שמדובר באתר אינטרנט רציני שמספק את כל הצרכים של הגולשים שלו והוא יקדם אותו בתוצאות החיפוש הגבוהות שלו. זה אומר בפועל שההכנסות שלכם הולכות לגדול מכיוון שאתם תיהנו מיותר טראפיק לאתר. כמובן שהאפקט הוא לשני הצדדים, אם תזניחו את האתר שלכם ולא תבצעו את הבדיקות הנדרשות אתם עלולים לקבל עונש מגוגל והאתר שלכם לא יקודם בתוצאות החיפוש הגבוהות. המשמעות? ירידה בהכנסות.

אופטימיזציה: מה זה אומר?

איך עסק קטן יכול לבצע אופטימיזציה לאתר?

נפתח בשורה התחתונה – אופטימיזציה היא פעולה שצריכה להתבצע על ידי איש מקצוע בתחום, שהוא למעשה מקדם האתרים. לכן, במידה ואין לכם ניסיון בתחום, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לשכור את שירותיו של מקדם אתרים מקצועי שיבצע עבורכם את האופטימיזציה הזו. עם זאת, יש בהחלט פעולות שאתם יכולים לבצע בעצמכם על מנת להבטיח שהאתר שלכם לא יאכזב את הגולשים.

למשל, אם אין לכם ניסיון בקידום אתרים, השאירו את כל העבודה הטכנית למקדם אתרים שיבדוק את ההיררכיה ל האתר ואת המבנה שלו. אתם יכולים במקביל להבטיח שהתוכן שלכם באתר יהיה סופר איכותי וכשהגולשים נכנסים אליו הם מקבלים את כל התשובות לשאלות שלהם. הימנעו מתוכן משוכפל או מתוכן שנכתב רק כדי להיכתב. זכרו, גוגל בודק אתכם וככל שהתוכן יהיה איכותי כך האתר שלכם ידורג למעלה בתוצאות שלו.

לסיכום

אין ספק שאופטימיזציה היא תהליך חשוב מאד בכל הקשור לקידום האתר שלכם בגוגל. ככל שתקפידו לבצע אופטימיזציה מקצועית לאתר שלכם, כך גוגל יעריך אותו יותר וההכנסות שלכם בפועל יגדלו באופן משמעותי.

נגישות