משקיעים חכם: באילו מדינות כדאי להשקיע בנדל"ן?

בעשור החולף מחירי הנדל"ן בישראל עלו בצורה דרמטית. למעשה, בעבור משקיעים עם כספים נזילים, היכולת לבצע השקעת נדל"ן בישראל הפכה לכמעט בלתי אפשרית הן בשל המחירים הגבוהים אבל גם בשל מדיניות המיסוי שגרמה ללא מעט משקיעים ובוודאי גם לכם לחשוב על אפיקי השקעה אחרים, מעבר לים. יחד עם זאת, לא כל מדינה בעולם מתאימה לטובת ביצוע של השקעה מהסוג הזה. באילו מדינות כדאי להשקיע ומה חשוב לדעת רגע לפני שאתם בוחרים להשקיע את הכסף שלכם בנדל"ן בחו"ל? על כך – בסקירה הבאה.

פורטוגל

אחת השאלות הנפוצות ביותר במנוע החיפוש של גוגל היא השאלה למה כדאי להשקיע בנדל"ן בפורטוגל? ולא בכדי. בשנים האחרונות הפכה פורטוגל ליעד מוביל להשקעה מצד משקיעים זרים וזאת בשל מדיניות מיסוי מקלה מאוד כמו גם מחירים נוחים שמאפשרים למקסם את הסכום הנזיל לטובת ביצוע השקעה חכמה. כאשר לוקחים בחשבון את התשואות הגבוהות כתוצאה מביצוע ההשקעה, אין ספק כי פורטוגל היא יעד מוביל ומבוקש מאוד. באמצעות ליווי מצד חברה מקצועית המתמחה בתחום של נדל"ן בפורטוגל תוכלו לקבל ליווי אישי לכל אורך הדרך – החל מאיתור של נכס למגורים או משרד במוקדים מבוקשים כמו הערים ליסבון ופורטו ועד אפשרות לקבלת מימון מבנק פורטוגלי בתנאים מצוינים ועם שימת דגש על התאמה מדויקת למסגרת התקציב, כחלק מביצוע של השקעה חכמה ובעלת פוטנציאל אדיר לכספים הנזילים שלכם.

רומניה

מאז המשבר הכלכלי החריף בשנת 2008 מחירי הנדל"ן ברומניה ובדגש על עיר הבירה בוקרשט ירדו באופן דרמטי. אולם, רומניה הצליחה להתאושש מהמשבר והמחירים במדינה כמו גם בערים מרכזיות עולים בשיעור שנתי בגובה 7%. לכן, מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם כמשקיעים להשתלב בשוק תוסס, בייחוד לאור העובדה כי התשואה כתוצאה מהשכרה של נכס עומדת על בין 7%-10%.

משקיעים חכם: באילו מדינות כדאי להשקיע בנדל"ן?

גיאורגיה

גיאורגיה זוכה להתעניינות הולכת וגוברת מצד משקיעי נדל"ן זרים בשל העלייה העקבית בתשואה לצד מחירים נוחים אותם ניתן לקבל לטובת ביצוע השקעה בדמות רכישת נכס למגורים בשכונות מבוקשות. העיר טבליסי לדוגמה עברה מהפך משמעותי בשל השקעה ממשלתית גבוהה בתשתיות כמו גם במבני ציבור ותעסוקה לצד מדיניות חדשה של עידוד משקיעים זרים להשקעות במדינה, כאשר מס רווח ההון עומד על 5% בלבד, מהנמוכים בעולם.

יוון

השכנה של מדינת ישראל יוון הפכה לגן עדן של משקיעי נדל"ן ישראלים כמו גם משקיעים מכל רחבי העולם שהבינו כי המשבר הכלכלי בו הייתה שרויה יוון מאז שנת 2008 מהווה הזדמנות מצוינת לטובת השקעה חכמה. למרות שרבים נוטים לחשוב כי השקעה במדינה היא לרוב בערים המרכזיות, רוב המשקיעים דווקא בוחרים להשקיע בבתי נופש ומגורים בערים קטנות ולא מוכרות. היתרון של השקעה במדינה נובע בעיקר בשל ההון העצמי הנמוך כמו גם התנאים המצוינים אותם ניתן לקבל במסגרת העסקה ולכן היא יעד מוביל ונחשק מאוד לביצוע השקעות מהסוג הזה.

מה חשוב לדעת רגע לפני?

השקעת נדל"ן בחו"ל חייבת להתבצע בליווי מקצועי מצד חברה המתמחה בתחום ואשר מספקת לכם מעטפת מלאה – החל מאיתור של נכס ועד סגירת הקצוות האחרונים. חשוב לקחת בחשבון כי מעבר להשקעה ברכישת הנכס, ישנם נדבכים נוספים הכוללים בין היתר את הניהול של הנכס בשלט רחוק וכן תחזוקה וביטוח. אל תמהרו לבצע רכישה של נדל"ן במחיר שנמוך ממחיר השוק ובדקו כי אתם עוטפים את עצמכם במערך מקצועי של אנשי מקצוע אשר ילוו אתכם לכל אורך הדרך, לטובת ביצוע השקעת נדל"ן חכמה שתניב לא רק רווחים אלא גם פוטנציאל לביצוע של השקעות נוספות.

 

נגישות