ככה זה כשיש שניים: איך נעצב חדר ילדים משותף לתאומים?

עיצוב של חדר ילדים הוא פרויקט מורכב, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעיצוב של חדר ילדים משותף לתאומים. מצד אחד מדובר בחדר שצריך להיות פרקטי אך גם ייחודי, כך שכל ילד ירגיש שיש לו את המקום שלו בתוך החדר. בשביל ליצור חדר ילדים לתאומים צריך לחשוב מחוץ לקופסא כמו גם ליצור תמהיל המשלב בין הטעם האישי שלכם לבין חשיבה לטווח הרחוק, ועל כן מדובר באתגר לא פשוט. בשביל לסייע לכם, בחרנו להציג את מיטב הטיפים שיאפשרו לכם ליצור חדר ילדים חלומי וייחודי שמשקף את טעמכם האישי ואשר יהיה רלוונטי גם לתהליך ההתבגרות שלהם. מוכנים? בואו נתחיל!

הגדרת החדר באמצעות רהיטים

מאחר ומדובר בחדר משותף, רצוי מאוד להגדיר מראש את החדר באמצעות רהיטים – אזור שינה, למידה וכן אזור של התפתחות מוטורית. דרך יצירת מרחב משותף ונוח לשני הילדים ניתן ליצור חדר פרקטי שישרת את הילדים בזמן תהליך ההתבגרות שלהם, ועל כן בחרו ברהיטים פונקציונאליים כמו למשל ספרייה משותפת או שולחן לכל ילד, כל זאת כחלק מתהליך עיצוב שלוקח בחשבון את הצרכים הנדרשים של הילדים כאשר הם שוהים יחדיו בחדר, גם למטרות פנאי וגם שינה.

בחירת אלמנט אחד לעיצוב

כאשר אתם מעצבים חדר ילדים ובוודאי חדר של תאומים, רצוי להיצמד למוטיב אחד שינחה אתכם בתהליך העיצוב. המוטיב צריך להיות מותאם לטעם האישי של הילדים ועם שימת דגש על תחביבים. אם למשל הילדים אוהבים בעלי חיים, ניתן בהחלט לבחור באלמנט עיצוב המשלב את בעלי חיים ואילו כל ילד אוהב משהו אחר, מצאו את העמק השווה מתוך מטרה ליצור מרחב משותף אך גם הרמוני מבחינת הצבעים. העדיפו לבחור במוטיב על זמני שישרת את הילדים למשך תקופה ארוכה מאשר בטרנד חולף שיצריך מכם הוצאה כספית נוספת.

פלטת צבעים ניטרלית

העדיפו לבחור בפלטת צבעים ניטרלית ככל האפשר, מתוך מטרה ליצור חדר קלאסי המשדר שקט ושלווה וכן מראה נקי ככל האפשר. צבעים אידיאליים לחדר ילדים בוודאי חדר של תאומים כולל את הגוונים האפורים, כחולים וגוון בז' שהפך לטרנד חזק מאוד, בשל היותו צבע נטרלי אבל גם חם מאוד שעליו ניתן לבסס תמהיל עיצוב המשלב אלמנטים דקורטיביים פונקציונאליים כמו למשל קופסאות קש למשחקים, אוהל טיפי למשחק ועוד.

ככה זה כשיש שניים: איך נעצב חדר ילדים משותף לתאומים?

ניצול מקסימלי של החלל

מאחר ומדובר בחדר משותף, חשוב מאוד לנצל את החדר באופן מקסימלי ע"י רכישה של ריהוט פונקציונאלי כמו למשל מיטת קומתיים שמתאימה מאוד לחדרים קטנים ולצד זה ריהוט מודולרי כמו שולחן נפתח למשחק/למידה. ככל שתנצלו יותר את המרחב של החדר כך תוכלו ליצור בעבור הילדים מקום שיקטין את התחושה של הצפיפות, בייחוד אם מדובר בחדר קטן.

פריטים בהתאמה אישית

בין אם בחרתם במיטת קומתיים או בשתי מיטות, חשוב מאוד ליצור בידול בין המיטות ע"י הזמנה של פריטים בהתאמה אישית כמו למשל מצעים עם ראשי התיבות של כל ילד או בלון אותו ניתן לתלות מעל המיטה עם שם הילד. השילוב של פריטים בהתאמה אישית אותם מזמינים דרך חנויות מובילות הן אלו שיעשו את ההבדל בין חדר גנרי של תאומים לבין חדר שנותן דגש על האופי הייחודי של כל ילד, כל זאת מתוך מטרה ליצור תחושה של ביחד אך גם לחוד.

לסיכום

עיצוב של חדר ילדים לתאומים הוא אתגר לא פשוט, בלשון המעטה. יחד עם זאת, באמצעות דמיון, חשיבה מחוץ לקופסא וכן הבנה כי אלמנטים אישיים כמו למשל כיתוב עם שמות הילדים, טפטים מיוחד וכן אלמנט עיצוב מודגש הוא זה שיהפוך את התהליך לקל ופשוט יותר.

נגישות