המטבח המודרני: קווים לדמותו

אחד הטרנדים החמים בתחום עיצוב הבית ובפרט מטבחים הוא עיצוב בסגנון מודרני. מדובר בסגנון עיצוב המאופיין בקווים נקיים ופונקציונאליים לצד שימת דגש על סקלת צבעים אחידה המבוססת על צבעים קרים כמו אפור, שחור, לבן וקרם. אם אתם רוצים ליצור מטבח מעוצב אבל גם נקי מבחינת המראה, אין ספק כי האלמנטים המודרניים הם אלו שיכולים לסייע לכם ליצור מטבח בהתאמה אישית שהוא גם טרנדי אבל גם קלאסי ועל זמני.

האם מטבח מודרני מתאים לכולם?

מטבח בעיצוב מודרני בהחלט מתאים לכל בית, וזאת בשל העובדה כי ניתן ליצור עיצוב המבוסס על אלמנטים מודרניים כמו למשל צבעים קרים לצד שימוש בחומרי גלם כמו מתכת, ברזל ואבן טבעית בחדרי מטבח קטנים וגדולים כאחד. הקו המנחה של עיצוב זה מתייחס לפונקציונאלית ולניצול החלל במלואו, ועל כן ניתן בהחלט לומר כי אם אתם רוצים ליצור לעצמכם סביבה של מטבח שהיא גם מעוצבת וגם פרקטית – עיצוב זה יכול לספק לכם את המענה הנדרש. מאפיין מובהק נוסף של מטבח המעוצב בסגנון מודרני הוא שימוש בפתרונות אחסון מתקדמים הכוללים בין היתר הסתרה של מכשירי האלקטרוניקה כמו גם התאמה של גופי תאורה במראה תעשייתי, מתוך מטרה ליצור מראה אחיד והרמוני בחלל. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה ויותר ויותר ישראלים מוכנים להשקיע במסגרת הליך של שיפוץ המטבח עם אלמנטים הלקוחים מהעיצוב המודרני, כחלק מהבנה כי מדובר בתמהיל מדויק ועל זמני שמעניק סביבת מטבח מהוקצעת. אולם, אם הבית שלכם מעוצב בסגנון כפרי ובוהו, עדיף לקחת רק מספר אלמנטים כמו למשל אחסון של מוצרי האלקטרוניקה במקומות מוסתרים או לחילופין בחירה בכלים מנירוסטה שיקפיצו את המראה של המטבח, בנגיעות קטנות ועדינות.

המטבח המודרני: קווים לדמותו

מה חשוב לדעת לגבי עיצוב מודרני?

על מנת לעצב את המטבח בסגנון הזה רצוי קודם כל לשאוב השראה מחברות מובילות בתחום המטבחים, מתוך מטרה לקחת אלמנטים שונים ולהביא אותם לידי ביטוי ובהתאמה אישית לגודל המטבח ולסגנון האישי שלכם. לרוב, במטבחים מודרניים ישנו אלמנט מרכז בולט והוא האי המשמש את הטבח לטובת ניצול מקסימלי של שטח המטבח. מדובר בקו מבוהק של הסגנון הזה, אולם אם יש לכם מטבח קטן ניתן בהחלט לקחת אלמנט כמו למשל שימוש בגרניט פורצלן והתקנה של חומר הגלם על משטחי העבודה הקיימים במטבח, מתוך מטרה לנצל את כל מה שיש לסגנון המודרני להציע למטבח שלכם. בנוסף, לרוב מדובר במטבח פתוח מאחר והמטרה שלו היא לאפשר לבשלן ליצור אינטראקציה עם כל בני הבית כמו גם האורחים שמגיעים. עיצוב זה בהחלט מתאים למטבחים גדולים וקטנים כאחד ומשום כך באמצעות העיצוב הזה תוכלו גם אתם להצטרף לטרנד שהצליח לסחוב את העולם – וכעת נמצא גם בישראל, נגיש יותר מאי פעם.

נגישות