עיצוב בהשראת היהדות: מלבישים את הקירות עם תמונות של ברכות

כשהבית בו אנו גרים נראה צבעוני, יפה וססגוני: כיף לנו לחיות בו. כשאנחנו מעצבים מרחב ביתי מסורתי שגרים בו ילדים, אנו רוצים לשמור על צניעות ועל המסורת, אבל גם לקשט את המרחב בצבעים יפים. לכן חשוב שנדע כיצד לעצב את קירות הבית בצורה הנכונה ביותר. כאשר אנחנו מעצבים בית שיש בו מאפיינים דתיים, אנחנו רוצים לעצב את הבית בהשראת היהדות, לכן כדאי לבחור עבור קירות: תמונות של אנשים גדולים בתורה או תמונות של בני משפחה, אותן משלבים עם תמונות צבעוניות של צורות מיוחדות. בנוסף לכך, נבחר עבור עיצוב הבית חפצי יודאיקה, שטיחים צבעוניים שהופכים את הבית להרבה יותר נעים, על השולחן נפרוס מפות יפות עליהן נניח פמוטים, פרחים, כלים יפים ושאר חפצים שהופכים את הבית לנעים ונוח. בכל הנוגע לתמונות אותן נתלה על קירות הבית, חשוב לבחור תמונות צבעוניות, אבל כאלה שלא מפרות את אורח החיים הדתי שאנו מקיימים. במקרים כאלה אפשר לבחור מנדלות, שהן תמונות של צורות צבעוניות המשתלבות נהדר עם תמונות אחרות בעלות אופי דתי.

איפה אפשר לקנות תמונות של מנדלות?

פיקשואו מציעים מגוון רחב של תמונות לבית באתר. אם תכנסו לקישור, תגלו כי יש כאן המון אפשרויות לתמונות של ברכות. באתר של פיקשואו תמצאו מגוון ענק של תמונות, צילומים ואיורים מודפסים של מנדלות וברכות לבית במגוון מידות. התמונות עוצבו וציורו על ידי מיטב המאיירים והצלמים בארץ.

 

 

אבל מה זה מנדלה?

'מנדלה' היא מילה שמקורה בשפה סנסקריט והיא מוכרת כסימן גרפי המורכב מעיגול שמייצר דיאגרמה סמלית. מנדלה פירושה 'מעגל' בסנסקריט או 'מרכז'. מדובר בסגנון שנחשב מאד רוחני, לכן מנדלות מאפשרות מגוון רחב של תמונות המתאימות לבתים שומרי מסורת.

מנדלות משתלבות נהדר עם סמלים דתיים והן צורות שמכניסות תחושה רוחנית למרחב ומאפשרות לחבר את הילדים עם המסורת וגם לצבוע את הבית בגוונים שמחים ועשירים.

למה כדאי לעצב את הבית עם תמונות כאלה?

תמונות של מנדלות צבעוניות מזכירות מעט את הצבעים והחפצים שיש גם במסורת היהודית. בבתים שומרי מסורת תמצאו לא מעט תמונות כאלה בצבעים וצורות שיחשפו את הילדים שלכם ואתכם לאומנות צנועה, יפתחו את הדמיון ואת החוש האומנותי.

מה כל כך מיוחד בתמונות כאלה?

תמונות של מנדלות מעניקות המון השראה כשהן מקיפות מגן דוד, או סמלים אחרים מהיהדות. התמונות שאפשר להזמין באתר פיקשואו מספקות מעגלי מנדלות בתוכם מודפסות מילים מעוררות השראה כמו: אהבה, שמחה, אושר, שבת קודש ושאר מילים שכיף לקרוא בבית, תוך קבלת אווירה חיובית.  המנדלות עצמן מספקות ויזואליזציה מרגיעה, ומקנות תחושת המצאות במקום רוחני, אינטליגנטי וקוסמי. הקיבועים המאפיינים את המנדלות – משקפים על פי האמונה את הייקום, בזמן שהצורות המיוחדות מקנות תחושה של שלווה, הגנה רוחניות והמון יצירתיות, בעיקר בדת היהודית.

אז אם אתם מעצבים את הבית, זה הזמן לבחור תמונות שיתכתבו בצורה מושלמת עם המרחב הביתי שלכם, בהתאם למסורת ולטעם האישי שלכם.

נגישות