מחדשים: על מה חשוב לשים דגש בשיפוץ דירה ישנה?

מעוניינים לשפץ את הדירה הישנה שלכם? אנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר בעניין. על מה חשוב לשים דגש בשיפוץ דירה ישנה? כל הפרטים לפניכם.

הגדירו מראש את התקציב

לפני שאתם ממהרים לצאת לדרך עם שיפוץ דירה ישנה אנחנו ממליצים לכם להגדיר מה יהיה התקציב שתוכלו להקצות לו. כבר שמענו על לא מעט לקוחות שהתחילו את השיפוץ ומהר מאד הגיעו למצב שהם חורגים מהתקציב ונכנסים להוצאות שהם לא יכולים לעמוד בהן. במיוחד כשמדובר בדירות ישנות אנחנו מניחים שעלות השיפוץ היא יקרה יותר. לכן, אל תצאו לדרך לפני שאתם באמת יודעים כמה כסף יש לכם בצד לטובת השיפוץ.

הגדירו מראש את מטרת השיפוץ

לא תמיד חייבים לשפץ את הדירה כולה מאפס, גם אם היא ישנה. יש בהחלט מקרים שבהם ניתן לעשות שיפוץ חלקי שישדרג את הדירה. לכן, אנחנו ממליצים לכם מראש להגדיר מה מטרת השיפוץ. האם אתם רוצים לעשות שיפוץ מסיבי? שיפוץ מלא? שיפוץ חלקי? כל אלה יסייעו לכם לעמוד במידה ולא לחרוג ממנה, בין אם מדובר בזמנים או בתקציב.

בדקו את התשתיות

לפני שאתם ממהרים לשפץ את הדירה אנחנו ממליצים לכם לבדוק את התשתיות שעליה היא יושבת. במיוחד בדירות ישנות, לעיתים שיפוץ מסיבי יכול לגרום לפגיעה בתשתיות ולנזק חמור. למשל, אתם לא רוצים שיקרה מצב שבו בעל המקצוע קודח ברצפה ורק לאחר מכן מגלה שהוא פגע בצנרת הגז. לכן, מומלץ מאד לעבוד לפי תכניות הדירה כדי לוודא שלא פוגעת בתשתיות חשובות.

 

 

בחרו בשיפוצניק מקצועי ואמין

כל הטיפים שנתנו לכם עד עכשיו לא שווים כלום אם לא תקפידו לבחור שיפוצניק מקצועי ולא פחות חשוב מזה, שיפוצניק אמין. הדבר האחרון שאתם רוצים זה ליפול על חאפר שיגרום לכם לעוגמת נפש שלא תוכלו לצאת ממנה. לכן, קראו את כל הביקורות שיש על השיפוצניק שאתם רוצים לסגור איתו, זה יעזור לכם להבין במשהו אודות המקצועיות שלו.

שיפוץ היא עבודה מורכבת ובסופו של דבר אתם צריכים שהיא תתבצע על הצד הכי מקצועי שיש. בנוסף, אתם גם צריכים להתחבר לעבודה של השיפוצניק, לגימורים שלו ולרמה שלו. זו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו ממליצים לכם לדבר עם לקוחות קודמים של בעל המקצוע ואפילו ללכת לראות עבודות שלו.

קחו כמה הצעות מחיר

לפני שאתם סוגרים עם בעל המקצוע אתם חייבים לקחת כמה הצעות מחיר. קיבלתם כמה הצעות? מעולה, השוו בניהן ובדקו איזו מהן הכי משתלמת לכם. בנוסף, ודאו מראש שהצעת המחיר שאתם מקבלים היא מקצועית, מכילה את כל שלבי העבודה, לרבות סוג החומרים, לוחות הזמנים והמחיר, כולל המע"מ. במידה ואתם מקבלים הצעת מחיר לא ברורה ושמים לב שככל שהזמן עובר יש לכם יותר שאלות וספקות לגביה, אל תסגרו עם השיפוצניק.

פרסו את התשלום לתשלומים

אל תשלמו לשיפוצניק שלכם את כל הסכום מראש כי הוא פשוט עלול לברוח לכם באמצע. חלקו את הפרויקט למספר חלקים ושלמו לבעל המקצוע בהתאם לרמת שביעות הרצון שלכם מהתקדמות הפרויקט. הסכום היחידי שאתם צריכים לשלם מראש זה 20% מקדמה על מנת שבעל המקצוע יוכל כביכול לרכוש את החומרים עבור העבודה.

לסיכום, אם אתם מעוניינים לשפץ את הדירה הישנה שלכם, אנחנו ממליצים לכם ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה. הכי חשוב, עבדו רק באמצעות חוזה מסודר וחתום, אל תסגרו שום דבר בעל פה והכל יהיה בסדר.

נגישות