גמישות עסקית – כל מה שצריך לדעת על ניוד מספרים

ניוד מספרים

גמישות בעסקים היא דבר חשוב ביותר. עולם העסקים דינאמי מאוד ובעקבות זאת, בעלי עסקים נאלצים לשנות תכניות בתדירות גבוהה. לעתים, שינויים אלה מגיעים בתגובה למצב בשוק. בפעמים אחרות, השינויים הם ביוזמת העסק עצמו. בכל מקרה, חיונית הגמישות העסקית, במובן של יכולת להשתנות במהירות. כיצד הדבר מתבטא בכל הנוגע לטלפוניה וספציפית בהקשר מספרי טלפון עסקיים?

גמישות בניוד מספרים

"ניוד מספרים" היא האפשרות של עסק לשמור על מספרי טלפון שהיו לו עד כה בחברת תקשורת אחת, כאשר הוא עובר לאחרת. זאת, כולל קידומת המספר. ניתן לבצע כיום ניוד מספר במהירות ובקלות יחסית, מאחר שהנושא מעוגן בחוק. בעקבות זאת, חברות התקשורת מחויבות בנידון לפעול בצורה מסוימת.

VoIP – זינוק קדימה בטכנולוגיה

שירותי מספור ומספרים וירטואליים דוגמת אלה של Voicenter, פועלים בטכנולוגיה החדשה של התקשורת (VoIP). תודות לכך, הם גמישים הרבה יותר, מאשר מאפשרת טכנולוגיית הטלפוניה הישנה. VoIP הם ראשי התיבות Voice over IP. מדובר על העברת שיחות (Voice) ברשת תקשורת. ליתר דיוק, ברשתות אשר מבוססות על Internet Protocol. לרוב, מדובר על רשת האינטרנט. שיטת תקשורת זו, מספק גמישות יוצאת דופן ואפשרויות רבות מתמיד. אחת התכונות המעניינות שממחישות זאת, היא היכולת לבצע וירטואליזציה. בשיטה הישנה, מספר טלפון אחד היה מקושר למכשיר טלפון אחד ספציפי. ליתר דיוק, לקו טלפון אחד פיזי וספציפי. באמצעות VoIP לעומת זאת, הקו מחובר למרכזיה והתוכנה שמנהלת את המרכזייה מחליטה כיצד לנהל קו זה, באופן גמיש לגמרי. פירוש הדבר, שאם מתקשרים למספר מסוים, היא עשויה להעביר את השיחה לקו זה או לכל קו אחר, על פי הצורך. בצורה דומה, ניתן לקבל מספרים חדשים מהספק וגם לשנות בקלות ובמהירות מספרים אלה, בהתאם לצורך.

מחשוב מודרני ומחשוב ענן

המחשוב המודרני עצמו, גמיש מתמיד. זאת, בין השאר תודות לשירותי הענן. באמצעותם, עסקים יכולים לעבור בקלות בין ספקי תקשורת שונים. לא רק בהקשר ניידות המספור, אלא בכלל. טכנולוגיות מודרניות בתחומי התקשורת, משלבות בצורה מיטבית, טלפוניה עם מחשוב. הטלפוניה הופכת בצורה כזו, לחלק ממערך המחשוב של העסק ולשרות בתוך הרשת הפנימית שלו. בצורה כזו, ניתן למשל לקיים שיחות טלפון בחינם בתוך העסק עצמו. זאת בדיוק כפי שישנה תקשורת קלה וחינמית בתוך הרשת הפנימית הזו, בין מחשבים, שרתים וכל התקן אחר שמחובר לרשת.

ועוד אפשרויות

האפשרויות שמספקת הגמישות הטכנולוגית, מתבטאות בגמישות עסקית והן רבות מאוד. בהקשר טלפוניה, אפשר להזכיר למשל גם את השימוש במספרי כוכבית או במספרי 1800. העיקר, הוא להבין את הפוטנציאל שגלום בכך לעסקים. זה לא "מכשיר" שרוכשים ושיש לו אוסף תכונות אחד וסופי. זה לא כמו מיקרוגל למשל, שאתם רוכשים עבור פינת הקפה במשרד ושיש לו רק כך וכך כפתורים ואפשרויות. במקום זאת, המחשוב והטלפוניה המודרניים, מספקים מעין תשתית גמישה, שאיתה ניתן לעשות דברים רבים, לפי הצורך.

לסיכום

כדאי לעסקים לנצל את אפשרות ניוד המספרים, היכן שהדבר מתאים. בקונטקסט כללי יותר, מומלץ לשים לב לגמישות הרבה שהמחשוב מספק כיום, הן לגבי תקשורת באופן ספציפי והן לגבי מחשוב בכלל.

נגישות