בוחרים ספק אינטרנט ביתי – איך יודעים שהספק שלכם טוב מספיק?

האם אתם לא בטוחים לגבי איכות ספק האינטרנט הנוכחי שלכם? מתלבטים אם אולי כדאי לעבור ספק? איך תעריכו איכות של ספק חדש אם תעברו אליו?

אמינות כללית

לעתים, יש למשתמשים ברשת האינטרנט תחושה סובייקטיבית, ש"משהו לא בסדר". עמודים באתרים לא עולים מהר מספיק, רשתות חברתיות מגיבות מעט לאט וכן הלאה. הדבר לא נובע בהכרח מתקלה או רמה נמוכה, אצל ספק האינטרנט. עם זאת, ברור שחשוב שספק האינטרנט שלכם יהיה טוב מספיק. בין השאר, מאחר שספק גרוע עשוי בהחלט להתבטא בחיבור אינטרנט אשר "מקרטע" בדרכים שונות. השיבושים האלה, עשויים להתרחש בנקודות שונות, לאורך מסלול התקשורת. למה הכוונה? בתור ספק  itcמציעה למשל שני סוגי שירותים משלימים: גם שרות ספק אינטרנט וגם שרות "ספק תשתית". אלה בפועל שני שלבים במסלול התקשורת, בניכם לבין רשת האינטרנט. לא השלבים היחידים, אבל שלבים קריטיים. כרקע, נזכיר כי "ספק אינטרנט" או Internet Service Provider (ISP) הוא הספק אשר מחבר אל רשת האינטרנט ממש. לצידו, יש להיעזר בשירותי "ספק תשתית", אשר מחבר אתכם מתשתיות האינטרנט שבביתכם אליו ומעצמו אל ספק האינטרנט.

טוב ביחס למה?

שאלה פשוטה שכדאי לכם לשאול את עצמכם בכל מקרה, היא ביחס למה אתם מעריכים את איכות הספק? האם אתם לוקחים בחשבון, את מפרט חבילת האינטרנט שבה בחרתם אצלו? ייתכן שהיא חלשה מדי ושהחיבור איטי בהתאם ובאופן תקין. אצל ספקית אינטרנט  itcתוכלו למצוא מגוון חבילות, מהן ייתכן שדרושה לכם חבילה חזקה יותר. בבחירת ספק אינטרנט Itc כמובן לא האפשרות היחידה. אנו מביאים אותה רק כדוגמה. האם ספקים אחרים מציעים חיבור טוב יותר? לא בהכרח. בכל מקרה, לפני שעוברים ספק, כדאי לבדוק אם החבילה הנוכחית שלכם חזקה מספיק.

מדידת ביצועים

כיצד תדעו אם החבילה הנוכחית אכן "מספקת את הסחורה"? המענה המדויק והמומלץ לכך, הוא בשימוש בשירותי בדיקת מהירות שונים. יש אתרי בדיקה כאלה, אשר יספקו לכם תוצאה מספרית ברורה, בתוך שניות. קחו בחשבון, שהמהירות אמורה להיות עד כך וכך ולא "בדיוק".

תשומת לב לרמת השרות

איכות הספק, מתבטאת בוודאי גם באיכות השרות שהוא מציע. אם נמשיך עם ספק האינטרנט ITC כדוגמה, נציין כי החברה מציעה תמיכה מקצועית, עם זמינות של 24 שעות ביממה, במשך כל ימי השבוע. כך שיש לנו זמינות התמיכה, ערוצי התמיכה האפשריים ורמת התמיכה (אותה תוכלו להעריך באופן סובייקטיבי, על סמך ניסיונכם).

בוחרים ספק אינטרנט ביתי - איך יודעים שהספק שלכם טוב מספיק?

מה עוד הוא מציע

ייתכן שאתם צורכים מהספק שירותים נוספים, מעבר לחיבור האינטרנט עצמו. במקרה זה, סביר שלא תעברו ספק, לפני שתיקחו בחשבון גם את השירותים האלה ואת איכות הספק בהקשר שלהם. למשל:

שירותי אבטחה שונים

דוגמת שירות בקרת הורים. שירות כזה מבקר גישה לתכנים שונים ברשת האינטרנט והוא למעשה יותר מ"בקרת הורים". כלומר, ניתן לחסום איתו גישה לתכנים מסוכנים, לא רק עבור ילדים ונוער. השרות ניתן לכיוון בצורות שונות ותצטרכו להעריך מבחינתכם האישית, האם ועד כמה הוא תורם.

שירות כתובת IP קבועה

שרות שמספק הקצאת  כתובת IP קבועה (מכונה גם "סטטית"), לשם זיהוי ייחודי של המחשב שלכם ברשת האינטרנט. בשימוש פרטי, הדבר מסייע למשל במשחקי רשת. הוא עשוי להיות שימושי, גם עבור מטרות נוספות כמו שליטה מרחוק על מצלמות אבטחה. מה איכות השרות? התמיכה שניתנת סביבו? כל אלה עשויים להיכנס לשיקולים שלכם.

לסיכום

"טוב מספיק" הוא דבר שתלוי בהגדרה האישית שלכם. אך אם חשוב לכם לוודא שספק האינטרנט שלכם אכן מספיק טוב, תוכלו להעריך זאת כפי שפרטנו.

נגישות