באילו מקרים צריך לצרוך פרוביוטיקה? כל מה שצריך לדעת

פרוביוטיקה הוא תוסף אותו נוטלים בעקבות נטילה של אנטיביוטיקה, אולם האם ידעתם כי לתוסף הזה יש חשיבות בריאותית עצומה? למעשה, בגוף האדם שוכנים חיידקים טובים בכל מיני אזורים בגוף, כאשר הריכוז הגבוה ביותר נמצא במערכת העיכול. התוסף הזה הוא שחקן חיזוק מבחוץ שנועד להחזיר את האיזון של ריכוז החיידקים הטובים, כמו למשל כאשר נוטלים אנטיביוטיקה. כאשר נוטלים אנטיביוטיקה היא קוטלת את החיידקים הרעים אך גם פוגעת בחיידקים הטובים, ועל כן יש צורך להחזיר את רמת האיזון על ידי נטילה קבועה של פרוביוטיקה. מאחר ויש קשר בין הפעילות של המעי למוח (כמו למשל כשיש תחושה של פרפרים בבטן) צריך להבין כי ההרכב של הפרוביוטיקה הוא בעל חשיבות עצומה לא רק מבחינת יצירת איזון של חיידקים טובים אלא גם לטובת ירידה במשקל, חיזוק מערכת החיסון וכן בעלת השפעה חיובית על תפקודי הגוף, כאשר נוטלים את הפרוביוטיקה במינון נכון וכאשר מקפידים על נטילה קבועה.

מה חשוב לדעת אודות פרוביוטיקה?

כאשר מתייחסים לתוסף התזונה הזה, חשוב לדעת כי מדובר למעשה בגישה טיפולית ומדעית המבוססת על שורה של מחקרים שמצאו כי צריכה של תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של חיידקים מעולים לגוף יכול לסייע מאוד למקרים שבמסגרתם נדרש ליטול אנטיביוטיקה כמו גם במקרים של זיהום, ובהתאם לכך להשפיע גם על מערכות נוספות כמו המערכת החיסונית, כלי דם וכן לחץ דם. למעשה, גיוס של חיידקים טובים מסוג זה יכול לחולל השפעה דרמטית על הבריאות, בייחוד בעבור מבוגרים שנוטלים אנטיביוטיקה כמו גם לטובת פירוק של המזון והעיכול ובהתאם לכך יצירה של חיזוק החוסן הגופני. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי נטילה של פרוביוטיקה צריכה להתבצע במינון נכון ועם שימת דגש על התאמה של התוסף למצב הבריאותי הנדרש, כל זאת מתוך מטרה לנצל את היתרונות הבריאותיים המובהקים אותם התוסף מעניק, בין אם אתם נוטלים אנטיביוטיקה או כאשר אתם סובלים מזיהום. מדובר בתוסף בעל חשיבות עצומה באספקט הבריאותי, אולם על מנת למצות את הסגולות הבריאותיות חשוב לבחור בתוסף איכותי – כפי שנסביר כעת.

באילו מקרים צריך לצרוך פרוביוטיקה? כל מה שצריך לדעת

כיצד לבחור פרוביוטיקה?

ברחבי הרשת כמו גם בחנויות הטבע ניתן לבצע רכישה של פרוביוטיקה, בהתאם למצבים רפואיים שונים. על מנת שתהיו בטוחים כי רכשתם פרוביוטיקה איכותית חשוב לוודא כי הסימן של התוסף כולל אותיות לועזיות וספרות, מתוך מטרה להבטיח כי התוסף אותו רכשתם כולל את כל זני הפרוביוטיים שטובים למערכת העיכול. הסיבה לכך נובעת מכך כי ישנם זנים שונים אשר נבדלים האחד השני ועל כן הם משפיעים בצורה אחרת על כל אדם. בזכות מיפוי גנטי ומחקרים רבים שנערכו בתחום ניתן כיום לבצע רכישה של תוסף בשקיפות מלאה ותוך שימת דגש על זנים שהתועלת הבריאותית שלהם נבדקה במחקרים ועל כן היא מאושרת לשימוש, בהתאם להמלצת הרוקח וכן התייעצות עם הרופא המטפל.

לסיכום

תוסף זה נחשב לאחד התוספים החשובים ביותר בעבור מבוגרים כמו גם בני נוער, וזאת בשל הסגולות הבריאותיות המיוחסות לו בעקבות זנים פרוביוטיים שמסייעים לטובת יצירת איזון במערכת העיכול אך גם משפיעים על החוסן הבריאותי. על כן, כאשר אתם רוכשים את התוסף שימו לב כי מדובר בתוסף המכיל מאות מיליונים של חיידקים כמו גם תוסף שנמכר ע"י חברה מובילה ומוכרת בתחום, כל זאת מתוך מטרה להשקיע את כספכם בחוכמה ובהתאם לכך לקבל תמורה בריאותית משמעותית לטובת חיזוק מערכת החיסון, מערכת העיכול וכן איזון אוכלוסיית החיידקים.

נגישות