עבודה מבורכת: הכירו את פועלה של עמותת אחינועם בראשות משה, רפי ואייל אדרעי

האחים לבית משפחת אדרעי נולדו וגדלו בעיר צפת. האהבה שלהם לעיר כמו גם לעשייה חברתית הובילה אותם להקים בשנת 2018 את עמותת אחינועם שפועלת מאז ועד היום למען קידום של שווין הזדמנויות בחברה הישראלית, וזאת ע"י שורה ארוכה של תוכניות חברתיות שהצליחו לסייע לאלפי בני ובנות נוער. למעשה, העמותה הצליחה לשמור על העבודה המבורכת שלה בפרופיל ציבורי נמוך, אולם כעת הגיע הזמן שגם אתם תיחשפו לעבודה המדהימה והמבורכת שאותה מבצעים בעמותה בהתנדבות מלאה.

מהן תוכניות הדגל של עמותת אחינועם?

חלוקת מלגות לצעירי חסרי יכולת כלכלית

חלוקת מלגות לנערים ונערות חסרות יכולת היא אחת מהתוכניות החשובות ביותר של מייסדי העמותה בראשות רפי אדרעי, איל אדרעי וכן רפי אדרעי. במסגרת חלוקת המלגות מספקת העמותה ליווי סוציאלי מלא לצד יצירה של תוכנית אישית המותאמת בדיוק לצרכים ולפוטנציאל של כל בן או בת נוער, כחלק מהבנה כי הליווי ארוך הטווח הוא זה שמאפשר להגשים את השאיפות המקצועיות של דור העתיד, ועל כן התוכנית מתחילה בגיל 16 ומסתיימת עד להשתלבות בשוק התעסוקה.

חלוקת מחשבים במסגרת פרויקט לא משאירים אף אחד מחוץ לכיתה

פרויקט דגל משמעותי של העמותה הוא לא משאירים אף אחד מחוץ לכיתה. למעשה, רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי ומשה אדרעי החליטו להרים את הכפפה בעקבות מגפת הקורונה והסגר החברתי, ולצאת בקמפיין לחלוקה של מחשבים למשפחות מעוטות יכולות באזור הפריפריה. מדובר בתוכנית שהצליחה לספק לאלפי תלמידים בכל רחבי הארץ מחשבים חדשים ומחודשים, כל זאת כחלק מהבנה כי גישור על הפערים הטכנולוגיים הוא חיוני לטובת יצירה של שווין הזדמנויות. לאור ההצלחה, התוכנית ממשיכה לפעול גם בימים אלו, כאשר הציבור הרחב מוזמן להצטרף ולתרום מחשבים דרך יצירת קשר באתר הרשמי של העמותה.

 

 

קידום בני נוער מהעדה האתיופית

חלק מהותי מהעבודה של העמותה נוגע לסיוע וקידום של בני נוער בני העדה האתיופית. אייל אדרעי ביחד עם האחים משה אדרעי וכן רפי אדרעי רואים בסיפור העלייה של העדה האתיופית כחלק משמעותי מהתקומה של מדינת ישראל, ועל כן במסגרת התוכנית מקדמים פרויקט מיוחד שבמסגרתו לומדים בני הנוער לשפר את יכולות המנהיגות לצד פיתוח של יכולות פיזיות, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את סיכויי ההצלחה לתפקידי קצונה כמו גם לתפקידים ביחידות מובחרות. התוכנית זוכה להצלחה אדירה עם מעל ל-95% מבוגרים שהתקבלו ליחידות ואף השתלבו באקדמיה.

השקעה ופיתוח בפריפריה

כמי שהגיעו מפריפריה, ההשקעה בתחום הזה היא חלק משמעותי מהעבודה הענפה של מייסדי העמותה. במסגרת התוכנית של השקעה ופיתוח מקדמת העמותה שיפוץ של ספריה בעיר צפת וכן הנגשה של חינוך מוזיקלי, כל זאת מתוך מטרה לקדם את תלמידי הפריפריה ולספק להם תשתית חינוכית שווה, בדיוק כמו תלמידים במרכז. בעקבות ההצלחה של התוכנית הזו המייסדים בראשות רפי אדרעי משה אדרעי ואיל אדרעי מרחיבים את הפעילות לערים נוספות, בגיבוי של גורמי הרווחה והרשויות.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה ללא מטרות רווח שפועלת למען החברה הישראלית. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל פרטים נוספים אודות התוכניות ואף לקחת בהן חלק, כל זאת כחלק מעשייה מבורכת המתבצעת מאז שנת 2018 ועד היום – כחלק מפעילות ענפה ומבורכת המתבצעת באמצעות המייסדים כמו גם מתנדבים שרואים במטרות של העמותה כחלק בלתי נפרד מהאחווה המזוהה עם החברה הישראלית, גם בעת משבר ובוודאי בעת צמיחה של דור העתיד.

נגישות