פזורים על הגלובוס: באילו מדינות בעולם יש קהילות יהודיות?

אם הייתם צריכים לנחש, איפה הייתם חושבים שתמצאו את הקהילה היהודית הגדולה ביותר בעולם? אם אמרתם ישראל, אתם בהחלט צודקים, אבל האם ידעתם שיש קהילות יהודיות גדולות גם במדינות אחרות ברחבי העולם? מסתבר שהקהילה היהודית היא אחת הקהילות הגדולות והוותיקות בעולם, והיא פזורה במדינות רבות, מכל היבשות. אז אם אתם מתכננים טיול בקרוב או סתם רוצים ללמוד עוד על העולם, הינה כמה מהקהילות היהודיות ברחבי העולם.

ארצות הברית

ארצות הברית היא מדינה עם הרבה יהודים. יש בכל רחבי ארצות הברית יותר משישה מיליון יהודים, מה שהרבה יותר מכל מדינה אחרת בעולם חוץ מישראל. הקהילות היהודיות בארצות הברית הן מגוונות, והן נמצאות בערים גדולות וקטנות כשהעיר עם הקהילה היהודית הגדולה ביותר בארצות הברית היא ניו יורק עם בערך שני מיליון יהודים ברובעים השונים של העיר. רוצים לצאת לטיול הגדול בארצות הברית? אל תפספסו את ההזדמנות להכיר את הקהילות היהודיות שם!

צרפת

צרפת היא ביתם של כארבע מאות וארבעים אלף יהודים, מה שהופך אותה למדינה השלישית בגודלה עם קהילה יהודית. קהילות יהודיות בצרפת קיימות כבר מאות שנים, והן מהוות חלק חשוב מההיסטוריה והתרבות הצרפתית. פריז היא העיר עם הקהילה היהודית הגדולה ביותר בצרפת, עם כמאתיים אלף יהודים. בעיר יש מגוון רחב של בתי כנסת, מוסדות חינוך יהודיים וחיי קהילה מלאים. אם אתם מתכננים ביקור בפריז, תוכלו לרכוש כרטיסים לשייט על השיין בפריז, וליהנות ממבט מרהיב על העיר המדהימה הזו, ובדרך, תוכלו גם לראות את בית הכנסת הגדול של פריז שנחשב לאחד מבתי הכנסת הגדולים והחשובים בעולם.

קנדה

קנדה היא אחת המדינות עם הקהילות היהודיות הגדולות בעולם עם כמעט ארבע מאות אלף יהודים. הקהילות היהודיות בקנדה קיימות כבר מעל מאתיים שנה, והן מהוות חלק חשוב מהחברה הקנדית. טורונטו היא העיר עם הקהילה היהודית הגדולה ביותר בקנדה, ויש בה יותר ממאתיים אלף יהודים.

הממלכה המאוחדת

הממלכה המאוחדת שמאחדת את אנגליה, סקוטלנד וויילס היא מקומה של קהילה יהודית די גדולה, אפילו שהרבה מהיהודים בחרו לחיות בישראל. בכל רחבי הממלכה המאוחדת יש יותר משלוש מאות אלף יהודים, כך שהם המדינה החמישית בגודלה עם קהילה יהודית בעולם. הקהילות היהודיות בבריטניה קיימות כבר הרבה זמן, עוד הרבה לפני מלחמת העולם השנייה, והן חלק חשוב מההיסטוריה והתרבות הבריטית. העיר עם הקהילה היהודית הגדולה ביותר בבריטניה היא לונדון, וגרים בה בערך מאתיים אלף יהודים.

ארגנטינה

ארגנטינה היא עוד מדינה שיכולה להיכנס לרשימה של המדינות עם הקהילות היהודיות הגדולות בעולם. חיים בה בערך מאה ושבעים אלף יהודים, והם גרים שם כבר מעל מאה וחמישים שנה. הקהילות היהודיות בארגנטינה הן חלק חשוב מהחברה הארגנטינית, ובואנוס איירס היא העיר עם הקהילה היהודית הגדולה ביותר במדינה עם כמאה אלף יהודים בכל העיר.

רוסיה

רוסיה היא אחת המדינות עם הקהילות היהודיות הגדולות בעולם עם כמאה ושלושים אלף יהודים בכל המדינה. הקהילות היהודיות ברוסיה קיימות כבר מאות שנים, והן חלק חשוב מההיסטוריה והתרבות הרוסית. מוסקבה שהיא העיר עם הקהילה היהודית הגדולה ביותר ברוסיה היא ביתם של כחמישים אלף יהודים.

אוסטרליה

גם באוסטרליה יש קהילה יהודית גדולה יחסית עם כמאה ועשרים אלף איש. הקהילה היהודית באוסטרליה קיימת כבר מעל למאה וחמישים שנים, והיא חלק חשוב מהחברה האוסטרלית של היום. העיר סידני שהיא העיר עם הקהילה היהודית הגדולה ביותר באוסטרליה מאכלסת כחמישים אלף יהודים.

לסיכום

במאמר זה, דיברנו על כמה מהמדינות עם הקהילות היהודיות הגדולות ביותר בעולם. ארצות הברית היא המדינה עם הקהילה היהודית הגדולה ביותר בעולם עם למעלה משישה מיליון יהודים. צרפת היא המדינה השלישית בגודלה עם קהילה יהודית עם למעלה מארבע מאות אלף יהודים, וקנדה, הממלכה המאוחדת, ארגנטינה, רוסיה ואוסטרליה הן גם מדינות עם קהילות יהודיות גדולות יחסית. אז, אם אתם מתכננים טיול לחו"ל, אל תשכחו לבדוק אם יש במדינה שאתם מבקרים בה קהילה יהודית. היא יכולה להיות דרך מצוינת ללמוד על התרבות וההיסטוריה של המקום, וגם לפגוש אנשים חדשים ומעניינים.

נגישות