פותחים את דרכי הנשימה: טיפול בעזרת חדרי מלח

אחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות הוא ביקור בחדר מלח. למעשה, חדרי מלח הוא חדר המצופה כולו בשכבת מלח יבש, כאשר המטרה של החדר היא לספק למבוגרים כמו גם ילדים ובני נוער יכולת אלטרנטיבית לפתוח את מעברי האוויר והנשימה, בעקבות  חשיפה מבוקרת ליונים שליליים שנמצאו כבעלי יכולת לא רק לפתוח את מעברי האוויר אלא גם לחזק את המערכת החיסונית. המגמה של ביקור בחדר מלח היא לא מגמה חדשה אלא אפילו עתיקה, כאשר עדות לשימוש במלח לצרכים אלטרנטיביים התבצע עוד לפני כ 2,500 שנה. מדוע טיפול בעזרת חדרי מלח יכול לסייע לכם להתמודד עם בעיות נשימה והאם הביקור בחדר מתאים לכולם? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

טיפול בעזרת חדר מלח – כל מה שצריך לדעת

מכרות המלח במערב אירופה נמצאו עם השנים כבעלות השפעה משמעותית על הבריאות של כורי מלח, וזאת לאחר תצפיות מדעיות אשר בחנו את ההשפעה של שהייה בחדר של לוחמים אינדיאניים שנשלחו למכרות מלח לטובת התאוששות מפציעות, כאשר גם באיטליה השימוש בחדר מלח היה נפוץ בעקבות חולים במחלות נשימה כמו שגרון ששהו בתוך מערות ומכרות מלח לטובת מתן טיפול אלטרנטיבי. בעקבות ההצלחה הגדולה וכן הדיווחים על שיפור ממשי באיכות הנשימה, החלו ברחבי העולם כמו גם כאן בישראל לייבא מלחים ממערב אירופה לטובת הנגשה של החדרים לכלל האוכלוסייה. מדובר בחדרים מפנקים ויוקרתיים המעוצבים בטוב טעם, ועל כן מעבר למרכיב הבריאותי, אין ספק כי שהייה בחדר מלח היא חוויה מיוחדת המאפשרת לחולים במחלות נשימה, מעשנים כבדים וכן מבוגרים  ובני נוער עם מערכת חיסונית מוחלשת לקבל מענה הוליסטי לטיפול קונבנציונלי, כל זאת במסגרת של שהייה בחדר מלח מעוצב, נעים  ונגיש לכלל האוכלוסייה.

 

 

האם הטיפול מתאים לכולם?

התשובה היא בהחלט כן. באופן טבעי, הטיפול בחדר מלח מתבצע בעיקר בעבור מבוגרים, בני נוער וילדים שסובלים מבעיות נשימה כמו קוצר נשימה, אסטמה, ליחה, ברונכיט, אלרגיות בשל החשיפה לסודים כלוריד המפוזרים בחלל ומשפיעים בהתאם לכך על היכולת לפתוח את מעברי האוויר. השהות בחדר נמשכת למשך כחצי שעה עד שעה, כאשר במסגרת הביקור אפשר לקרוא ספר, להאזין למוזיקה או לשוחח עם אנשים אחרים שנמצאים ביחד איתכם. לאור הביקוש הגבוה, נפתחו ברחבי הארץ חדרי מלח בערים מרכזיות כמו ראשון לציון כך שניתן יהיה להפיק עד למקסימום את הסגולות המצוינות של המלח. טיפול אלטרנטיבי זה זוכה גם לתמיכה מצד הקהילה הרפואית כאן בישראל ובעולם, ועדות לכך ניתן למצוא במודעות הגבוהה של הציבור לטיפולים אלטרנטיביים שנועדו לתמוך במתן טיפול קונביונאלי אך לא להחליף אותו. זה הזמן להסביר כי מדובר בטיפול הוליסטי המאפשר לכלור ונתרן לחדור לדרכי הנשימה באמצעות שאיפה של תרסיסים ובהתאם לכך מאפשרים לקבל הקלה משמעותית בהתמודדות עם שלל בעיות רפואיות, כולל נזקי עישון.

לסיכום

ביקור בחדר מלח מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל טיפול אלטרנטיבי ובעל חשיבות עצומה לבריאות שלכם ושל הסובבים שלכם. בעקבות פתיחה מואצת של חדרי מלח ברחבי הארץ, היכולת לפקוד חדר מלח הפכה לנגישה יותר מאי פעם, הן מבחינת הזמינות של החדרים והן מבחינת היכולת ליצור תמהיל טיפול אלטרנטיבי שמייצר את היכולת להגיע לתוצאות מעולות. על כן, זה הזמן ליצור בעבורכם יכולת לשלב בין עולם הרפואה הקונביונאלי לבין עולם הרפואה האלטרנטיבי, כחלק מיצירה של תמהיל טיפול שנועד לסייע לטובת התמודדות עם בעיות נשימה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

נגישות