המדריך השלם: איך בוחרים מזרן?

המזרן שלכם התיישן והגיע הזמן להחליף אותו? יש דברים ששווה להשקיע בבחירה לפני הקנייה, ומזרן הוא אחד מהם. בשל העובדה שמדובר ברכישה לא קטנה, סביר להניח שהמזרן ילך איתכם עוד שנים רבות, כלומר הבחירה שאתם עושים עכשיו תשפיע על השינה שלכם בזמן הקרוב (וגם הלא כל כך קרוב). ההיצע בשוק הוא מגוון והבחירה לא פשוטה – ובדיוק בגלל זה הכנו את המדריך השלם לבחירת מזרן.

סוג המזרן

קיימים מספר סוגי מזרנים: מזרני ספוג, קפיצים, לטקס טבעי/סינטטי וויסקו. מומלץ לחפש בגוגל בהרחבה על סוגי המזרנים השונים, אך בקצרה נמליץ כאן לבחור במזרן קפיצים או מזרן לטקס טבעי. כשבוחרים את המשטח עליו אנו צריכים לישון חשוב לשים לב שהוא יהיה עשוי מחומרים טבעיים, שכן חומרים סינטטיים מעודדים אלרגיות ומחלות נשימתיות ועוריות וכן לוודא שהוא נותן תמיכה נאותה לגוף ולגב בעת השינה. אל תבחרו מזרן ששוקע לכל אורכו בתגובה ללחץ שאתם מפעילים עליו, אלא מזרן שנותן קונטרה בריאה לגוף.

גובה המזרן

גובה המזרן הוא פרמטר חשוב לנוחות שלנו, כאשר מן הסתם הגובה האידיאלי משתנה מאדם לאדם. מזרן גבוה מדי הוא מזרן שיהיה לכם קשה לטפס עליו, ולעומת זאת מזרן נמוך מדי הוא מזרן שהיה לכם קשה לרדת ממנו. בנוסף חשוב להביא בחשבון גם את גובה גוף המיטה: אם המיטה גבוהה, בחירה של מזרן גבוה תגביה אותה עוד יותר. מדדו את המזרן הנוכחי שלכם ושאלו את עצמכם האם הייתם רוצים להגביה אותו קצת או דווקא להנמיך אותו (או להשאיר ללא שינוי).

שכבות המזרן

מזרן איכותי עשוי ממספר שכבות, כאשר בדרך כלל השכבה הקשיחה נמצאת למטה, וככל שעולים השכבות הופכות לרכות יותר. מומלץ שלא לבחור מזרן שעשוי כולו שכבה אחת, שכן בדרך כלל אלו מזרנים ששוקעים ולא מעניקים את התמיכה הנדרשת לגוף.

מזרן חד צדדי או דו צדדי

מזרן דו צדדי הוא מזרן שיש צורך להפוך פעם בשבועיים עד חודש כדי לאוורר אותו. התקדמויות טכנולוגיות בתחום אפשרו ייצור של מזרנים חד צדדיים בעלי מנגנון אוורור עצמי כך שאין צורך להפוך אותם, וכמובן שזוהי אפשרות נוחה יותר עבורנו. בכל מקרה, חשוב לבדוק אם המזרן שאתם רוכשים הוא מזרן שיש להפוך.

תקופת ניסיון

רוב החנויות מאפשרות כיום תקופת ניסיון שנעה בין 14 יום לחודש, וחשוב מאוד לנצל את תקופת הניסיון הזו. מזרן היא התחייבות ארוכה, ואי אפשר באמת לדעת שהמזרן מתאים לכם בחמש דקות שאתם שוכבים עליו בחנות ומנסים אותו. ככל שתקופת הניסיון ארוכה יותר כך יותר טוב.

כמו כן חשוב לבדוק האם בתקופת הניסיון אתם יכולים להסיר את הניילון מהמזרן או שאתם חייבים להשאיר אותו כאשר השאיפה היא מן הסתם שתוכלו להסיר את הניילון. זה ישפיע מאוד על חוויית השינה שלכם והאפשרות לאימוד את איכותו של המזרן כמו שצריך.

משך האחריות

מקובל לתת אחריות ארוכה יחסית למזרנים. משך האחריות בין מזרנים משתנה ונע בין 10 ל-20 שנה, כאשר כמה שיותר זה יותר טוב. באופן כללי אחריות ארוכה מעידה על אמון של החברה במוצריה ובאיכותם. כך או כך, חשוב לקרוא היטב מה האחריות כוללת ואם יש החרגות מסוימות.

החברה המייצרת את המזרן

מומלץ לעשות קצת מחקר על החברות השונות שמייצרות מזרנים ומיהם המותגים המובילים בתחום. רכשו מזרן שמיוצר על ידי חברה רצינית עם מוניטין חיובי המספקת אחריות על המזרן ל-10 שנים לפחות. כמו כן, גם לחנות שמוכרת את המזרן יש חשיבות: קראו ביקורות על חנויות שונות ובקשו המלצות עליהן מחברים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות