טוב לכאבי גב, למיגרנות ואפילו לאסטמה: כל מה שצריך לדעת על כירופרקטיק

התמודדות עם כאב משפיעה באופן משמעותי על איכות החיים. למעשה, אם בעבר סובלים מכאבי גב, כתפיים, שכמות או אפילו מיגרנות נאלצו לפנות אך ורק לעולם הרפואה הקונבנציונלי, כיום רבים מבינים כי שילוב בין טיפול קונבנציונלי לבין טיפול אלטרנטיבי מהווה את המפתח לטובת יצירה של איכות חיים והפחתה משמעותית בעוצמת הכאב או התסמינים. אחת מהפרקטיות האלטרנטיביות המתקדמות ביותר הוא טיפול כירופרקטיקה, עליו נרחיב כעת.

שיטת טיפול עתיקה באמצעות ידיים

כירופריקה היא שיטת טיפול עתיקה שבה נעשה שימוש עוד מהמאה ה-19. המטרה של הטיפול הזה היא לטפל ואף למנוע כאבים במערכת השלד, אולם בשנים האחרונות ניתן לראות כי הטיפול מתבצע גם בעבור מבוגרים כמו גם בני נוער אשר סובלים ממיגרנות, אסטמה או בעיות רפואיות אחרות. טיפולי כירופרטיקה התקדמו באופן משמעותי וכיום הם כוללים קשת רחבה של טכניקות טיפול, המתמקדות בטיפול בידיים לצד הבנת המכלול הגופני כשלם. יחד עם זאת, מדובר בטיפול שצריך להתבצע רק על ידי מטפל מוסמך שעבר הכשרה מקיפה בתחום, וזאת מתוך מטרה לבצע אבחון מקצועי ומדויק ובהתאם לכך קבלת החלטות לגבי אופן הטיפול, התדירות וכמובן המעקב אחר הטופלים עד לכדי יצירה של שיפור ממשי שמגיע לידי ביטוי בהפחתה משמעותית בעוצמת הכאב והתסמינים הנלווים.

 

 

האם הטיפול מתאים לכולם?

התשובה היא בהחלט כן. אנו חיים בעידן שבו רבים שוהים זמן רב אל מול המחשב ואף מוצאים את עצמם ללא תזוזה למשך שעות ארוכות, מה שמשפיע באופן ישיר על מערכת השלד לצד המערכת החיסונית. טיפול זה ניתן כאמור בהתאמה אישית ואף יכול להוביל ליצירה של הרגשה גופנית טובה יותר, כל זאת בזכות שילוב בין שיטת טיפול עתיקה אך מתקדמת לצד שינויים באורח החיים, כמו למשל שילוב  של פרוביוטיקה ותוספי תזונה ייעודים, פעילות ספורטיבית קבועה לצד בדיקה אצל הרופא המטפל, כל זאת מתוך מטרה להוביל לשינוי משמעותי באיכות החיים בעקבות שילוב של רפואה אלטרנטיבית לצד טיפול קונבנציונלי.

טיפולים מהסוג הזה ניתן לעבור במרכז רפאל אשר נחשב לאחד המרכזים המובילים בארץ בתחום הרפואה האלטרנטיבית, כאשר ברבות השנים הצליחו המטפלים במרכז ליצור שינוי ממשי גם בעוצמת הכאב וגם ביכולת להפחית עד למינימום את התסמינים, כל זאת בעקבות יצירה של תוכנית טיפול פרטנית המתבצעת תחת מעקב ועם שימת דגש על הטמעה של שיטת רפאל.

שיטת רפאל – יצירת שינוי ממשי באמצעות טכניקות טיפול מתקדמות

מרכז רפאל הוא מרכז מוביל בתחומו אותו הקים ד"ר רפאל פרטר. בבסיס השיטה אותה פיתח ד"ר פרטר עומדת ההנחה כי הגוף והנפש קשורים האחד בשני, ובשביל ליצור תהליך החלמה נדרש לעורר את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף. במרכז מועסקים אנשי מקצוע ומטפלים מהשורה הראשונה ובעלי ניסיון של שנים רבות אשר פועלים בהתאם לשיטה אותה פיתח ד"ר פרטר הכוללת אבחון רב מערכתי, בניית תוכנית טיפול מותאמת ולאחר מכן הערכת מצב לאחר מחזור טיפול שהוגדר מראש. אורח חיים בריא הוא קיים גם בעבור מבוגרים שסובלים מבעיות בריאותיות, בייחוד בשל היכולת לשלב בין טיפולים מעולם הרפואה המודרני לבין טיפול כירופרקטי אשר מתבצע באמצעות מגע הידיים.

לסיכום

אם אתם סובלים מכאבים כרונים באזור הגב או בעיות רפואיות אחרות, זה הזמן לפנות למרכז רפאל לטובת בנייה של תוכנית טיפול פרטנית המותאמת בדיוק למצבכם. עם ניסיון של שנים רבות ואלפי סיפורי הצלחה, אין ספק כי עולם הרפואה האלטנרטיבי מציע שיטות עתיקות לטובת התמודדות עם הכאבים, והפחתה של התסמינים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות